Tlačové správy

Uskutočnil sa ďalší seminár pre slovenské podnikateľské subjekty

  • 28. januára 2014

Advokátska kancelária Čarnogurský ULC v spolupráci so svojou ukrajinskou pobočkou Čarnogurský & Vishnyakova ULC so sídlom v Kyjeve, opätovne zorganizovali odborný seminár určený pre predstaviteľov obchodných spoločností, podnikateľov, ale aj pre fyzické osoby, ktorí sa zaujímajú o rozšírenie svojich podnikateľských aktivít na východ od našich hraníc a plánujú vstúpiť na ukrajinský trh.

Seminár sa uskutočnil dňa 24. januára 2014 v priestoroch advokátskej kancelárie Čarnogurský ULC v Bratislave. Hlavným prednášajúcim bola Helen Vishnyakova, vedúci partner a advokát ukrajinskej pobočky Čarnogurský & Vishnyakova ULC a Iľja Rogač z advokátskej kancelárie Čarnogurský ULC. Značný záujem a bohatá účasť svedčí o skutočnosti, že ani napätá vnútropolitická situácia u nášho východného suseda neodrádza našich podnikateľov od investovania a podnikania na Ukrajine.

Obsahom programu seminára boli najmä informácie o možnostiach vstupu slovenských podnikateľov na ukrajinský trh, pričom bol detailnejšie objasnený proces založenia obchodného zastupiteľstva a obchodnej spoločnosti na Ukrajine. V prezentácii bola tiež vysvetlená daňová sústava, ako aj uvedené sociálne a zdravotné odvody na zamestnancov v Ukrajine. Okrajovo boli spomenuté colné režimy, vrátane ochranných mechanizmov podnikania slovenských podnikateľov na ukrajinskom trhu.

Prednášajúci Helen Vishnyakova a Iľja Rogač zároveň poskytli účastníkom seminára množstvo praktických rád a uviedli situácie, s ktorými sa stretávali klienti v praxi. Taktiež prednášajúci poukázali na osobitosti obchodovania s ukrajinskými partnermi.

V rámci záverečnej voľnej diskusie využili účastníci možnosť prekonzultovať individuálne otázky týkajúce sa vlastnej oblasti podnikania.

Vzhľadom na veľký záujem o seminár si dovoľujeme touto cestou oznámiť, že podobné semináre o podnikaní na Ukrajine bude advokátska kancelária Čarnogurský ULC organizovať aj naďalej.

 

Kontaktný formulár

Sme pripravení naplniť Vaše práva.
Kontaktujte nás!

Zadajte vašu e-mailovú adresu.
Zadajte vaše telefónne čislo.
Napíšte nám správu.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ....