Novinky

Predaj tovarov a služieb za vysoké ceny bude možné postihnúť väzením

  • 11. septembra 2008

Predaj tovaru alebo poskytovanie služieb za cenu prevyšujúcu obmedzenie, t.j. maximum dovolenej výšky ceny, pokiaľ je takýto cenový limit ustanovený všeobecne záväzným právnym predpisom, bude možné od 1. decembra postihnúť.
Počíta s tým novela Trestného zákona z dielne Ministerstva spravodlivosti (MS) SR, ktorú dnes poslanci Národnej rady SR posunuli do druhého čítania.

Návrh zmeny Trestného zákona podľa MS posilňuje prvky právneho poriadku SR zamerané na ochranu spotrebiteľa. „Zároveň reaguje na možný a v niektorých prípadoch už pozorovaný vplyv prípravy zavedenia meny euro na Slovensku na vzostup spotrebiteľských cien tovarov a služieb,“ vysvetľuje ministerstvo. MS zároveň upozorňuje, že kto poruší práva spotrebiteľa konaním spočívajúcim v obchodných praktikách, ktoré sa za každých okolností považujú za nekalé, potrestá sa trestom odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. Táto sankcia hrozí aj tomu, kto dá na takéto nekalé konanie v obchodných praktikách pokyn, „hoci predávajúci bol za obdobné konanie v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch postihnutý“.

Do druhého čítania dnes poslanci posunuli aj novelu Obchodného zákonníka, novelu zákona o súdoch a novelu zákona o poplatku za udržiavanie platnosti patentu.

(Zdroj: TASR; 10.09.2008)

Kontaktný formulár

Sme pripravení naplniť Vaše práva.
Kontaktujte nás!

Zadajte vašu e-mailovú adresu.
Zadajte vaše telefónne čislo.
Napíšte nám správu.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ....