Novinky

Prezident vymenoval do funkcie 18 sudcov bez časového obmedzenia

  • 25. septembra 2008

Prezident SR Ivan Gašparovič dnes vymenoval do funkcie 18 sudcov bez časového obmedzenia.

Hlava štátu v príhovore zdôraznila význam práce sudcu, ktorá je sledovaná verejnosťou, médiami, ale aj zahraničím. „Vaša zodpovedná práca a spravodlivé rozhodnutia sú odrazom aj vo vnímaní Slovenska ako demokratického štátu,“ konštatoval.

Prezident upozornil i na slabé miesta slovenského súdnictva, ako sú prieťahy v súdnom konaní či nedostatočná vymožiteľnosť práva. Vyjadril presvedčenie, že novovymenovaní sudcovia budú robiť justícii dobré meno, pracovať zodpovedne a spravodlivo, aby občania SR mali v súdoch záruku, že žijú v demokratickom štáte.

Funkcie sudcu sa sľubom zloženým do rúk prezidenta ujali Zuzana Biščáková (Okresný súd Prešov), Zuzana Gajerová (OS Pezinok), Andrea Hadnagyová (OS Piešťany), Peter Koman (OS Poprad), Andrea Kondllová (OS Piešťany), Michaela Králová (OS Pezinok), Ľubomíra Krchníková (OS Pezinok), Karol Krochta (OS Bardejov), Silvia Minková (OS Zvolen), Jana Mitková (OS Čadca), Mariana Philadelphyová (OS Zvolen), Daniela Pilarčíková (OS Námestovo), Miriam Szárazová (OS Stará Ľubovňa), Marek Šenkár (OS Žilina), Marek Števček (OS Bratislava I), Vladimír Topoľančík (OS Ružomberok), Martina Trnavská (OS Trenčín), Stanislav Vojtko (OS Michalovce).

Na slávnostnom akte sa zúčastnili aj podpredseda vlády SR a minister spravodlivosti Štefan Harabin a predseda Najvyššieho súdu SR a Súdnej rady SR Milan Karabín.

(Zdroj: TASR; 24.09.2008)

Kontaktný formulár

Sme pripravení naplniť Vaše práva.
Kontaktujte nás!

Zadajte vašu e-mailovú adresu.
Zadajte vaše telefónne čislo.
Napíšte nám správu.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ....