Novinky

Slovensko navštívi prezident Európskej siete súdnych rád lord Thomas

  • 16. októbra 2009

Slovensko navštívi prezident Európskej siete súdnych rád, predseda Kolégia súdu kráľovnej a zástupca predsedu trestného kolégia lord Thomas.

Ten prijal pozvanie predsedu Najvyššieho súdu SR a Súdnej rady SR Štefana Harabina, pričom na tomto stretnutí sa dohodli obe strany počas prvej návštevy delegácie Súdnej rady SR vo Veľkej Británii. Tá sa uskutočnila v uplynulých dňoch.

„Sme prvou súdnou radou zo strednej a východnej Európy, ktorá bola vo Veľkej Británii prijatá na takejto úrovni. Lord Thomas považuje Súdnu radu SR za dôležitú pre rozvoj demokratického súdneho systému. Súdna rada SR je plne akceptovaná v rámci súdnych rád Európskej únie,“ vyhlásil predseda Súdnej rady Štefan Harabin po rokovaní.

Počas návštevy Veľkej Británie sa členovia delegácie okrem iných stretli aj s riaditeľom Justičnej akadémie Anglicka sudcom Philipsom. Rokovali o možnostiach spolupráce pri vzdelávaní sudcov a modernizácie celého vzdelávania. Členovia delegácie Súdnej rady SR mali viacero stretnutí so sudcami na rôznej úrovni. Predmetom rozhovorov bola najmä zodpovednosť sudcov, disciplinárne konania a rýchlosť konania.

TASR o tom informovala vedúca Kancelárie Súdnej rady SR Blanka Weismannová.

(Zdroj: TASR; 16.10.2009)

Kontaktný formulár

Sme pripravení naplniť Vaše práva.
Kontaktujte nás!

Zadajte vašu e-mailovú adresu.
Zadajte vaše telefónne čislo.
Napíšte nám správu.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ....